top of page

nasze szkolenia

Powiększanie naszej wiedzy jest dla nas bardzo ważne. Wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia wyraźnie pokazały nam, że aby być dobrym hodowcom nie można jedynie bazować na tym co się samodzielnie przeżyło. Niestety życie lubi nas zaskakiwać i trzeba być przygotowanym na to co nieznane. Właśnie dlatego, od samego początku naszej hodowli, jedno było dla nas jasne - będziemy dokładali wszelkich starań żeby naszą wiedzę o kotach powiększać o wszelkie dostępne szkolenia, seminaria, kursy i warsztaty.

Dotychczas ukończone kursy:

 

* Kurs PawPeds poziom G1 i G2 - w naszym odczuciu najważniejsze dotychczas ukończone przez nas kursy i dlatego im poświęcimy trochę więcej miejsca tutaj żeby przybliżyć czym one właściwie są. Na każdy poziom kursu składa sie kilkanaście modułów i wszystkie je trzeba zaliczyć żeby móc napisać pracę końcową na zaliczenie całego kursu. Całość trwa w zależności od poziomu kursu od 2 do 3 miesięcy i w tym czasie poznajemy wiele aspektów związanych z kotami. Po pozytywnym zaliczeniu kursu otrzymuje się rozetkę, którą można umieścić na swojej stronie internetowej potwierdzającą ukończenie tego prestiżowego kursu.

G1RibbonSmall.gif

Poziom pierwszy (G1) nie jest dedykowany jedynie hodowcom ale również osobom, które rozważają założenie kiedyś własnej hodowli lub zwyczajnie chcą poszerzyć swoją wiedzę o kotach. Poznajemy tutaj większość uznanych ras kotów oraz ich kolory. Kurs też pozwoli nam poznać podstawy kocich zachowań, dbania o zdrowie, karmienia czy czym właściwie jest kot rasowy i jak rozróżnić prawdziwy rodowód od podrobionego. Co ciekawe od jakiegoś czasu poziom pierwszy kursu PawPeds dostępny jest także w języku polskim.

Link do samego kursu macie Państwo tutaj:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g1/g1info_pl.html

Tutaj natomiast zamieszczamy link do listy osób i hodowli, którzy ukończyli ten poziom kursu:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g1/g1students.html

G2RibbonSmall.gif

Poziom drugi (G2) dedykowany jest już bardziej hodowcom, którzy ukończyli poziom G1 kursu i prowadzą własną hodowlę kotów od jakiegoś czasu i mają już pewne doświadczenia. Ten poziom jest zdecydowanie dużo bardziej wymagający i póki co nie jest prowadzony w języku polskim. W jego trakcie poznaje się wszelkie aspekty prawne związane z prowadzeniem hodowli i sprzedażą kociąt. Hodowcy zapoznają się też z podstawami genetyki kotów, dziedziczenia pewnych cech, kolorów czy chorób. Cały kurs w zasadzie przygotowuje nas do założenia hodowli, zakupu kotów hodowlanych, przemyślanego planowania przyszłych miotów, przeprowadzenia kotki przez ciążę, poród, odchowanie kocią i jak znaleźć im nowych odpowiedzialnych opiekunów. Dotychczas jedynie około 30 hodowców w Polsce ukończyło ten etap co sprawia, że jesteśmy niesamowicie dumni mogąc być w tak nielicznym gronie najlepszych hodowców w naszym kraju. 

Link do kursu w języku angielskim:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g2/g2info.html

Tutaj natomiast zamieszczamy link do listy osób i hodowli, którzy ukończyli ten poziom kursu:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g2/g2students.html

* Szkolenie "Skuteczna strategia pet biznesu" zorganizowane przez Business Pet Academy w trakcie którego poruszone były takie aspekty jak prowadzić stronę internetową hodowli i fanpage oraz nawiązywanie relacji z różnymi firmami ze środowiska zwierząt i kotów.

* Szkolenie z genetyki kociego koloru oraz inbreedu przeprowadzone przez Panią Dorotę Szadurską, w trakcie którego omawiane były podstawy dziedziczenia u kotów a także zalety i zagrożenia wynikające z krzyżowania ze sobą kotów spokrewnionych.

83035434_527022821242897_733574969856255
83027102_510097123222055_472593870262108

* Seminarium z zakresu profilaktyki około porodowej kotek przeprowadzone przez lek. wet. Olgę Rodak, na którym omawiane były takie aspekty jak badania jakie należy wykonać przed kryciem kotów, prowadzenie i monitorowanie ciąży oraz jak być dobrze przygotowanym na poród i ewentualne komplikacje w jego trakcie.

* Cykl warsztatów "Kot obywatel", "Kot w rodzinie", "Zapobieganie problemom behawioralnym", "Dom bezpieczny dla kota" zorganizowanych przez CatExperts. W trakcie warsztatów poruszone były takie aspekty jak potrzeby i prawa kotów oraz nasze obowiązki wobec kota, jak przygotować kota na narodziny dziecka, kocie problemy z zachowaniem i jak sobie z nimi radzić oraz jak zabezpieczyć dom żeby był on bezpieczny dla kota a w razie konieczności jak udzielić kotu pierwszej pomocy medycznej.

* Kurs "Skuteczna terapia behawioralna kotów z problemami kuwetowymi" przeprowadzone przez lek. wet. Martynę Woszczyło, na którym omawiane były główne przyczyny dlaczego kot może załatwiać swoje potrzeby poza kuwetą i jak im zapobiegać oraz eliminować jeśli już wystąpią. 

* Szkolenie z podstaw na temat chorób zakaźnych i wirusowych kotów przeprowadzone przez lek. wet. Marka Chadaj, w trakcie którego omówione były takie aspekty jak higiena i zdrowie kotów oraz choroby kotów, skąd się biorą i jak się przenoszą.

85008420_307252326898235_719103062519998
Certyfikat_webinarium_06.06.2020_HARGESH

* Szkolenie z pielęgnacji kota przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Dec, w trakcie którego omówione były zalety kąpieli kotów oraz jak prawidłowo przygotować kota do wystawy. 

* Szkolenie "Rozwój i kształtowanie charakteru kota", przeprowadzone przez lek. wet. Martynę Woszczyło, w trakcie którego poruszone były aspekty prawidłowej socjalizacji kociaka od jego pierwszego dnia po narodzeniu aż do dnia wydania do nowego domu oraz co zrobić żeby ten proces przebiegł prawidłowo.

* Szkolenie "Podstawy fotografii zwierząt", przeprowadzone przez Magdę Stockschläder, w trakcie którego omówione były takie aspekty jak wybór sprzętu do fotografii, podstawowe funkcje i parametry aparatu i obiektywu, właściwy dobór scenerii oraz jak pracować ze zwierzęciem w trakcie sesji fotograficznej i zadbać o jego bezpieczeństwo.

Klaudia Hargesheimer (1)-1.jpg

* Szkolenie "Prawo w Petbiznesie", przeprowadzone przez adwokat Agnieszkę Łyp-Chmielewską, w trakcie którego omówione zostały podstawy prawne, których znajomość jest niezbędna do skutecznego i efektywnego prowadzenia własnej działalności w szeroko rozumianym petbiznesie w tym prowadzenia hodowli kotów rasowych.

128440187_207443270951496_90177632359746

* Szkolenie "Czy kot jest jak mikrofalówka, czyli odpowiedzialność hodowcy za wady fizyczne", przeprowadzone przez adwokat Agnieszkę Łyp-Chmielewską, w trakcie którego omówiona została odpowiedzialność Hodowcy jako sprzedającego za wady fizyczne i prawne 

sprzedawanego kota w świetle przepisów prawa a także te wady, za powstanie których odpowiedzialność Hodowcy jest ograniczona lub całkowicie wyłączona z rękojmi.

128444790_224845205655472_46043842023222

* Szkolenie "Kocie zoonozy – giardioza, toksoplazmoza, toksokaroza", przeprowadzone przez dr Andrzeja Połozowskiego, w trakcie którego omówione zostały takie aspekty jak morfologia, objawy oraz leczenie u kotów a także sposoby przenoszenia się, objawy oraz leczenie u ludzi 3 chorób pasożytniczych, giardiozy, toksoplazmozy i toksokarozy, których źródłem zakażenia mogą być koty. 

* Szkolenie "Obróbka cyfrowa zdjęć dla początkujących", przeprowadzone przez Magdę Stockschläder, w trakcie którego omówione zostały takie aspekty jak prawidłowa selekcja najlepszych zdjęć, ich podstawowe ustawienia a także niezbędne retusze zarówno w programie Lightroom CC oraz Photoshop CC. Pokazane było również jak ogromne znaczenie na efekt końcowy zdjęcia ma właściwe ustawienie kontrastu zdjęcia, jego wyostrzenie, świadomy dobór kolorów czy odpowiedni dobór jasności.

128449248_389581545684855_46325285430405

* Szkolenie "Rozród kotów i opieka nad noworodkiem", przeprowadzone przez lek. wet. Karolinę Kijek, w trakcie którego omawiane były wszystkie aspekty od momentu planowania ciąży i krycia aż po opiekę nad noworodkiem przez pierwsze tygodnie jego życia. Szkolenie składało się z 5 modułów - wprowadzenie do rozrodu (podstawy anatomii, cykl płciowy kotki, regulacja rui, krycie); ciąża (jej diagnostyka, fizjologia i kontrola, niepokojące objawy wymagające konsultacji lekarskiej oraz zarys problemu niepłodności i utrzymania ciąży); poród (wyznaczenie jego terminu, objawy zwiastunowe i w końcu sam poród fizjologiczny); pomoc okołoporodowa (przygotowanie do porodu, kiedy udzielić pomocy, opieka nad noworodkiem zaraz po porodzie, opieka nad kotką w trakcie i po porodzie, kontrola noworodka po porodzie); opieka nad noworodkiem (rozwój kocięcia i nadzór hodowcy nad jego prawidłowym przebiegiem, niepokojące objawy, wskazania do sztucznego odkarmiania kociąt i metody, kalendarz zabiegów profilaktycznych).

bottom of page