nasze szkolenia

Powiększanie naszej wiedzy jest dla nas bardzo ważne. Wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia wyraźnie pokazały nam, że aby być dobrym hodowcom nie można jedynie bazować na tym co się samodzielnie przeżyło. Niestety życie lubi nas zaskakiwać i trzeba być przygotowanym na to co nieznane. Właśnie dlatego, od samego początku naszej hodowli, jedno było dla nas jasne - będziemy dokładali wszelkich starań żeby naszą wiedzę o kotach powiększać o wszelkie dostępne szkolenia, seminaria, kursy i warsztaty.

Dotychczas ukończone kursy:

 

* Kurs PawPeds poziom G1 i G2 - w naszym odczuciu najważniejsze dotychczas ukończone przez nas kursy i dlatego im poświęcimy trochę więcej miejsca tutaj żeby przybliżyć czym one właściwie są. Na każdy poziom kursu składa sie kilkanaście modułów i wszystkie je trzeba zaliczyć żeby móc napisać pracę końcową na zaliczenie całego kursu. Całość trwa w zależności od poziomu kursu od 2 do 3 miesięcy i w tym czasie poznajemy wiele aspektów związanych z kotami. Po pozytywnym zaliczeniu kursu otrzymuje się rozetkę, którą można umieścić na swojej stronie internetowej potwierdzającą ukończenie tego prestiżowego kursu.

G1RibbonSmall.gif

Poziom pierwszy (G1) nie jest dedykowany jedynie hodowcom ale również osobom, które rozważają założenie kiedyś własnej hodowli lub zwyczajnie chcą poszerzyć swoją wiedzę o kotach. Poznajemy tutaj większość uznanych ras kotów oraz ich kolory. Kurs też pozwoli nam poznać podstawy kocich zachowań, dbania o zdrowie, karmienia czy czym właściwie jest kot rasowy i jak rozróżnić prawdziwy rodowód od podrobionego. Co ciekawe od jakiegoś czasu poziom pierwszy kursu PawPeds dostępny jest także w języku polskim.

Link do samego kursu macie Państwo tutaj:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g1/g1info_pl.html

Tutaj natomiast zamieszczamy link do listy osób i hodowli, którzy ukończyli ten poziom kursu:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g1/g1students.html

G2RibbonSmall.gif

Poziom drugi (G2) dedykowany jest już bardziej hodowcom, którzy ukończyli poziom G1 kursu i prowadzą własną hodowlę kotów od jakiegoś czasu i mają już pewne doświadczenia. Ten poziom jest zdecydowanie dużo bardziej wymagający i póki co nie jest prowadzony w języku polskim. W jego trakcie poznaje się wszelkie aspekty prawne związane z prowadzeniem hodowli i sprzedażą kociąt. Hodowcy zapoznają się też z podstawami genetyki kotów, dziedziczenia pewnych cech, kolorów czy chorób. Cały kurs w zasadzie przygotowuje nas do założenia hodowli, zakupu kotów hodowlanych, przemyślanego planowania przyszłych miotów, przeprowadzenia kotki przez ciążę, poród, odchowanie kocią i jak znaleźć im nowych odpowiedzialnych opiekunów. Dotychczas jedynie około 30 hodowców w Polsce ukończyło ten etap co sprawia, że jesteśmy niesamowicie dumni mogąc być w tak nielicznym gronie najlepszych hodowców w naszym kraju. 

Link do kursu w języku angielskim:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g2/g2info.html

Tutaj natomiast zamieszczamy link do listy osób i hodowli, którzy ukończyli ten poziom kursu:

https://pawpeds.com/pawacademy/courses/g2/g2students.html

* Szkolenie "Skuteczna strategia pet biznesu" zorganizowane przez Business Pet Academy w trakcie którego poruszone były takie aspekty jak prowadzić stronę internetową hodowli i fanpage oraz nawiązywanie relacji z różnymi firmami ze środowiska zwierząt i kotów.

* Szkolenie z genetyki kociego koloru oraz inbreedu przeprowadzone przez Panią Dorotę Szadurską, w trakcie którego omawiane były podstawy dziedziczenia u kotów a także zalety i zagrożenia wynikające z krzyżowania ze sobą kotów spokrewnionych.

* Seminarium z zakresu profilaktyki około porodowej kotek przeprowadzone przez lek. wet. Olgę Rodak, na którym omawiane były takie aspekty jak badania jakie należy wykonać przed kryciem kotów, prowadzenie i monitorowanie ciąży oraz jak być dobrze przygotowanym na poród i ewentualne komplikacje w jego trakcie.

* Cykl warsztatów "Kot obywatel", "Kot w rodzinie", "Zapobieganie problemom behawioralnym", "Dom bezpieczny dla kota" zorganizowanych przez CatExperts. W trakcie warsztatów poruszone były takie aspekty jak potrzeby i prawa kotów oraz nasze obowiązki wobec kota, jak przygotować kota na narodziny dziecka, kocie problemy z zachowaniem i jak sobie z nimi radzić oraz jak zabezpieczyć dom żeby był on bezpieczny dla kota a w razie konieczności jak udzielić kotu pierwszej pomocy medycznej.

* Kurs "Skuteczna terapia behawioralna kotów z problemami kuwetowymi" przeprowadzone przez lek. wet. Martynę Woszczyło, na którym omawiane były główne przyczyny dlaczego kot może załatwiać swoje potrzeby poza kuwetą i jak im zapobiegać oraz eliminować jeśli już wystąpią. 

* Szkolenie z podstaw na temat chorób zakaźnych i wirusowych kotów przeprowadzone przez lek. wet. Marka Chadaj, w trakcie którego omówione były takie aspekty jak higiena i zdrowie kotów oraz choroby kotów, skąd się biorą i jak się przenoszą.

* Szkolenie z pielęgnacji kota przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Dec, w trakcie którego omówione były zalety kąpieli kotów oraz jak prawidłowo przygotować kota do wystawy. 

* Szkolenie "Rozwój i kształtowanie charakteru kota", przeprowadzone przez lek. wet. Martynę Woszczyło, w trakcie którego poruszone były aspekty prawidłowej socjalizacji kociaka od jego pierwszego dnia po narodzeniu aż do dnia wydania do nowego domu oraz co zrobić żeby ten proces przebiegł prawidłowo.

* Szkolenie "Podstawy fotografii zwierząt", przeprowadzone przez Magdę Stockschläder, w trakcie którego omówione były takie aspekty jak wybór sprzętu do fotografii, podstawowe funkcje i parametry aparatu i obiektywu, właściwy dobór scenerii oraz jak pracować ze zwierzęciem w trakcie sesji fotograficznej i zadbać o jego bezpieczeństwo.

FiFe-logo.jpg
fpl.jpg
pobrane.png
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

©2018 by hodowla kotów neva masquerade

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now