top of page

O nas

DSC06395.JPG

Witamy na stronie hodowli Kocia Osada*Pl.

Powiedzieć o nas, że jesteśmy miłośnikami zwierząt to jakby powiedzieć nic. Zwierzęta w naszym życiu były praktycznie od zawsze - koty, psy, rybki, żółwie lądowe i morskie, papugi, kanarki, chomiki, świnki morskie, króliki czy szynszyle :) Wszystko to co udało nam się pod nieuwagę rodziców przemycić do domu lub to na co się godzili, gdy byliśmy jeszcze dziećmi. Z biegiem lat, kiedy stawaliśmy się coraz starsi, ta miłość przerodziła się w prawdziwą pasję. A dziś tą pasją i miłością do zwierząt próbujemy zarazić nasze dzieci :)

Nasza przygoda z rasą Neva Masquerade zaczęła sie w 2011 roku od dość przypadkowo zakupionego kocurka. Były to czasy kiedy dozwolony był jeszcze handel zwierzętami na giełdach i właśnie z myślą o zakupie... psa udaliśmy się na jedną z takich giełd. Psa niestety nie było takiego jak szukaliśmy, ale nasze serce skradł malutki kociak, którego nazwę rasy usłyszeliśmy wtedy chyba po raz 

pierwszy w życiu i zupełnie nic nam nie mówiła. Potrzeba było kolejnych 4 lat żeby zgłębić wiedzę na temat tej tajemniczo brzmiącej rasy nim dojrzała w nas decyzja o zakupie kotki tym razem już z prawami hodowlanymi. Naszą hodowlę oficjalnie zarejestrowaliśmy jednak jeszcze rok później, bo dopiero w lipcu 2016 roku. Od tej pory nieprzerwanie jesteśmy zarejestrowani w łódzkim klubie felinologicznym SCC (Supreme Cat Club), który jest członkiem ogólnopolskiej federacji felinologicznej FPL (Felis Polonia), ta z kolei jest członkiem międzynarodowej organizacji felinologicznej FIFe (Federation Internationale Feline).

Więcej o rasie kotów Neva Masquerade przeczytasz tutaj.

Naszym kotom poświęcamy mnóstwo uwagi i miłości. Wiemy jaką niesamowitą radość sprawia kociak, który leżąc nam na kolanach mruczy cichutko pokazując, że jest mu dobrze. Dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby nasze małe pociechy wypieścić ile tylko to możliwe, by opuszczając nasz dom przekazywały swoim nowym właścicielom wszystko to za co najbardziej je kochamy. Wszystkie nasze koty żyją i spędzają czas wśród nas, a nie w oddzielnych pomieszczeniach odizolowane od reszty domowników. Planując przyszłe mioty zwracamy uwagę na najmniejsze detale, które mają na celu pomóc nam wyhodować kocięta zdrowe, doskonałe w typie i budowie o fantastycznym charakterze.

Więcej o zakupie naszych kociąt przeczytasz tutaj.

101678907_253156792411523_30397341556644

Jesteśmy przekonani co do najwyższej jakości naszych kotów. Dlatego właśnie nie boimy się ich regularnie pokazywać na licznych wystawach kotów czy to krajowych czy zagranicznych. Genialne oceny jakie nasze koty otrzymują od sędziów, a także wszystkie zdobyte wyróżnienia i certyfikaty jedynie umacniają nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwą drogę na rozwój naszej hodowli.

Więcej o naszych sukcesach i planach wystawowych przeczytasz tutaj.

Nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną lek. wet. Justyny Domagalskiej z Przychodni Cztery Łapy w Łodzi. Hodowla jest wolna od FeLV/FIV, a nasze koty przechodzą specjalistyczne badania nerek (PKD) i serca (HCM) dzięki czemu mamy pewność, że są one zdrowe i wolne od wad genetycznych. Regularnie są one również szczepione i odrobaczane.

Prowadzenie hodowli to nie tylko nasze hobby, ale też bardzo ważna część naszego życia. Dlatego właśnie chcemy to robić możliwie najlepiej. A żeby było to możliwe regularnie poszerzamy swoją wiedzę i doświadczenia w trakcie licznych warsztatów, seminariów i szkoleń z zakresu tematyki kociej. Ukończyliśmy również 2 poziomy bardzo prestiżowego międzynarodowego internetowego kursu PawPeds czym może poszczycić się jedynie garstka hodowli kotów rasowych w Polsce -  https://www.pawpeds.com/pawacademy/courses/g2/g2students.html.

Więcej o naszych szkoleniach i kursach przeczytasz tutaj.

Więcej zdjęć, filmów i informacji o hodowli Kocia Osada*Pl znajdziecie tutaj:

Facebooku - https://www.facebook.com/kociaosada/

​Instagram - https://www.instagram.com/kociaosada_neva_cattery/

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCDabHxPFDvpgVtI7bd3NbKw/playlists

DSC06396.JPG
bottom of page